Grunty - działka budowlana, 1 499 m2, Jedlina-Zdrój

Grunty - działka budowlana na sprzedaż, Jedlina-Zdrój

Cena: 104 930 PLN

70 PLN/m2

Beata Łukasiewicz
nr licencji: 2412
601732146
mieszkania@magnus.wroc.pl

Opis

Na sprzedaż pięknie położona działka mieszkalno-usługowa w Jedlinie-Zdrój!
Nowa, niższa cena, wiosenna promocja! Ważne: Kupujący nie płaci prowizji za pośrednictwo. Działka położona jest pod niewielkim laskiem, w pięknej okolicy, na lekko pofałdowanym terenie, w Jedlinie-Zdrój. Dojazd drogą asfaltową, a ostatnie ok. 100 m - gruntową. Na wprost działki, położonej na małym pagórku parę domów wolnostojących. Działka oznaczona na planie sytuacyjnym numerem 4 ma powierzchnię 1499 m2, dostępna do zakupu jest jeszcze jedna działka, bo dwie wstępnie zarezerwowane. Media (woda, kanalizacja, prąd) w drodze asfaltowej, właściciel zapewnia służebność przesyłu przez działki oznaczone na mapce numerem 1 i 2. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam zabudowę mieszkaniowo-usługową (8.9M/U), przy czym dopuszczalne są nieuciążliwe usługi np. turystyczne.
Przykładowo, sąsiadującą z oferowaną, działka o podobnej powierzchni, widoczna na mapce z numerem 3, położona jest na lekkim pagórku, co stwarza duże możliwości malowniczego posadowienia domu. Z działkami graniczy uroczy zagajnik, kępy drzew, widoki przepiękne. Dla osób ceniących zieloność, marzących o azylu w górach, a jednocześnie doceniających  możliwości, które oferuje urokliwe, kameralne uzdrowisko to idealna propozycja. W pobliżu działek skrzyżowanie dróg i szlak rowerowy do Głuszycy, oraz stary sad.
Jedlina-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, najstarsze o niej wzmianki pochodzą z XIII wieku, a nazwa wywodzi się od rosnących tu kiedyś jodeł. W XVI wieku odkryto tu pierwsze źródła wody mineralnej, a w XVIII w. uznano je za lecznicze i zaczęto wykorzystywać na większą skalę. I tak w 1723 r. Jedlina-Zdrój stała się uzdrowiskiem. Źródło Charlottenbrunn zyskało  swoją nazwę od imienia żony Hansa Christophera barona von Seher-Thoss - właściciela Jedlinki. W 1768 roku Jedlina otrzymała prawa miejskie. Od 1813 r. wprowadzano tu nowe kuracje owczym i kozim mlekiem. W 1846 powstał park zdrojowy, mały ogród botaniczny i muzeum mineralogiczne. Jedlina nazwę Bad Charlottenbrunn nosiła do 1945 roku. Kurort był znany na całym Śląsku.  Do dziś funkcjonuje tutaj pijalnia wód i dom zdrojowy. W mieście można odkryć dużo zabytkowych budynków, oraz uroczy wiadukt kolejowy. Cena  oferowanych działek to 70 zł/m2. Serdecznie polecam i zapraszam na prezentację, a przy okazji wiosenną wycieczkę do Jedliny-Zdrój!
Beata Łukasiewicz
tel. 601-732-146
Pośrednik odpowiedzialny zawodowo Alicja Franczyk licencja zawodowa nr 2412.
MAGNUS SP. J.
ul. Krakowska 52 lok.1, 50-425 Wrocław, tel. 71 792 72 75
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 1 Kodeksu Cywilnego.

Oferta nr 54640940 wysłana z systemu LocumNet Online

Szczegóły

Numer oferty 54640940
Typ oferty Grunty - działka budowlana
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 104 930 PLN
Cena za m2 70 PLN
Powierzchnia 1 499 m2
Miejscowość Jedlina-Zdrój
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Ulica/Osiedle Kościelna
Powiat wałbrzyski
Gmina Jedlina-Zdrój
Dojazd asfaltowa/kostka
Ogrodzenie brak
Kształt działki kwadrat
Położony w w mieście poza centrum